Filozofie naší MŠ

Filozofií naší školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti přirozenou výchovou a položit základy dalšího vzdělání dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb. Veškeré snažení všech zaměstnanců směřuje k tomu, aby byly děti v naší škole šťastné a spokojené. Každé dítě je pro nás partnerem.

Foto budovy školky

Kde nás najdete

V Třebíči, městské části Podklášteří na adresách U obůrky 703/3 a odloučeném pracovišti Palackého 444/2. Na odloučeném pracovišti jsou dvě budovy (Palackého 444/2 a Hanělova 469).

Školka na mapě Přejít na mapy
Obrázek mapy, kde se školka nachází

Bezpečné a podnětné prostředí

Třídy jsou prostorné, zajišťují dětem bezpečné prostředí při hrách i vzdělávacích činostech. Prostředí podporuje a umožňuje širokou škálu spontánních činností. Pomůcky a materiál jsou dětem přístupné, mohou si je samostatně brát a využívat podle aktuálních potřeb a zájmů.

Máte na nás otázku? Zeptejte se nás
Foto dětí na zahradě školky vedle teepee

Stravování

Mateřská škola zajišťuje stravování viz. jídelníček. Během dne je dodržován pitný režim. Dětem je podávána plnohodnotná a výživná strava. Denní rytmus a řád je pravidelný, ale současně umožňuje plně reagovat na vzniklé situace.

Co máme k jídelníčku? Přejít na jídelníček
Foto talířů s jednohubkami

Věkové složení tříd

I přesto, že jsou děti ve třídách věkově rozdělené, stále jsou v rozsahu tří let v heterogenním kolektivu. Program je tak potřebám a zájmům dětí více přizpůsoben. Starší děti jsou ve třídách Písmenka, Kočičky, Veverky. Mladší děti jsou ve třídách Sluníčka, Pejsci, Krtečci.

Máte na nás otázku?Zeptejte se nás
Foto dětí u stolu ve třídě

Logopedie

S dětmi, u kterých rodiče projeví zájem, pracuje individuálně logopedka (paní ředitelka). Každé dítě má své portfolio – záznam, na jehož základě s ním pracují logopedické asistentky (paní učitelky) ve třídách. Dlouhodobě spolupracujeme se Speciálně pedagogickým centrem se zaměřením na logopedii.

Máte na nás otázku? Zeptejte se nás
Foto dětí procvičujících výslovnost před zrcadlem

Zahrada

Na obou pracovištích MŠ jsou k dispozici krásné velké prostory zahrady, které umožňují dětem dostatek pohybu. Prostředí se snažíme neustále udržovat a upravovat. Kromě vlastních zdrojů získáváme finanční prostředky z grantových programů.

Koláž fotek školní zahrady
S kým spolupracujeme